Zostań obserwatorem

Czym zajmuje się Obserwator?

Obserwator Stowarzyszenia „Zbudźmy się” to osoba, która w charakterze publiczności bierze udział w rozprawach sądowych, monitoruje ich przebieg i przekazuje Stowarzyszeniu wyniki swoich obserwacji. Stowarzyszenie szkoli osoby chcące zostać Obserwatorami, a także zapewnia im formularze obserwacji oraz dostęp do panelu na stronie internetowej, który umożliwia wprowadzanie danych z obserwacji on-line. Dane pozyskane przez Obserwatorów stanowią podstawę raportów, przygotowywanych przez Stowarzyszenie.

Kiedy warto zostać Obserwatorem?

  • Jesteś osobą pełnoletnią;
  • Chcesz wziąć udział w projekcie pozarządowym i wzbogacić w ten sposób swoje CV;
  • Odczuwasz potrzebę włączenia się w pozytywne przemiany w polskim wymiarze sprawiedliwości;
  • Chcesz zdobyć ciekawe doświadczenie – odbyć staż lub praktyki studenckie (zwłaszcza jeśli studiujesz socjologię, psychologię, filozofię, politologię, prawo lub pokrewne kierunki);
  • Lub po prostu chcesz coś zrobić
supreme court, building, usa

Jak zostać Obserwatorem?

justice, statue, lady justice

Skontaktuj się z nami w sprawie planowanych w Twojej okolicy szkoleń. Możesz także zorganizować grupę 12-tu osób chętnych do udziału w szkoleniu – wtedy przyjedziemy do Twojej miejscowości przeprowadzić szkolenie. Więcej informacji o szkoleniach uzyskasz tutaj.

Po szkoleniu będziesz gotowy, by rozpocząć obserwacje rozpraw w swoim sądzie. Po przejściu szkolenia
i zarejestrowaniu się na stronie internetowej Stowarzyszenie udostępni Ci panel dla Obserwatorów i na bieżąco będzie wspierać Twoje działania.

Informujemy, że osoby niepełnoletnie mogą zostać obserwatorami stowarzyszenia zbudzmysie jednak muszą uzyskać zgodę Sędziego na uczestnictwo w rozprawie co wynika z art. 356 § 2. Przewodniczący może zezwolić na obecność na rozprawie małoletnim oraz osobom obowiązanym do noszenia broni. Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres email poczta@zbudzmysie.pl (w temacie niepełnoletni)