Jak działamy

Prawo ma być dla ludzi, a nie ludzie dla prawa

Liczymy na aktywne wsparcie „Zbudźmy Się” przez wszystkich ludzi podzielających powyższe przesłanie. Będziemy te słowa wcielać w życie budując silny ruch obywatelski.

Aktywność stowarzyszenia obejmuje cztery główne obszary działań:

Ukazywanie skali niesprawiedliwości

często myślimy, że nasz problem jest odosobniony, mamy pecha, lub poprostu tak musi być. To nie prawda! Skupienie pojedynczych spraw pozwala ujawnić skalę patologii i co ważne zorganizować się obywatelom o podobnych doświadczeniach. Masz problem? Zgłoś nam swoją sprawę!

Wspólne rozwiązanie problemów

grupa osób z profesjonalnym wsparciem stanowi dużą siłę, z którą trzeba się liczyć. Skoordynowane działania i czerpanie z doświadczeń innych pozwalają na skuteczne egzekwowanie prawa.

Rekomendowanie zmian w prawie

aktywnie pozyskujemy poparcie i aktywną pomoc ze strony wpływowych środowisk społecznych, prawniczych i politycznych. Dzięki naszym doświadczeniom i ich wsparciu wpływamy na eliminację patologii i pozytywne zmiany w prawie.

Stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń i dyskusji

stworzyliśmy stronę internetową i forum, gdzie każdy może się wypowiedzieć, uczestniczyć w dyskusjach na temat planowanych czy koniecznych zmian w prawie.Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy tak jak my dostrzegają głęboki sens jaki stoi za inicjatywą „Zbudźmy Się”. Zachęcamy do zapoznania się ze zgłaszanymi sprawami oraz do zgłaszania nam swoich problemów.

Bardzo liczymy na współpracę i zgłoszenie chęci pomocy od stowarzyszeń, fundacji, prawników, specjalistów, polityków, wolontariuszy, instytucji rządowych, kościołów oraz wszystkich, którym na sercu leży budowanie
sprawiedliwości i społeczeństwa obywatelskiego.

 

Wszystkich zainteresowanych chcących poznać szczegóły programowe zapraszamy do zakładki jak to zrobimy.